Power Rangers Filmi

Power Rangers Filmi

Merhabalar, 90 kuşağından hemen hemen herkesin hatırlayacağı Power Rangers filmini ön gösterimde vizyon tarihinin iki gün öncesinden izleme imkanı buldum.

Açıkçası filme ilk başta biraz kuşku ile gittim diyebilirim. Sadece fragmandan ibaret olacağını düşünüyordum. Fakat beklentilerimin üstünde çıktı. Konuya giriş ve Marvel filmlerinden aşina olduğumuz espirili diyaloglar filme renk katmış.

Filme kısa bir özet geçmeden önce meraklılarına duyurmak istiyorum SPOILER içermez. (yani kısmen)

Kısaca Power Rangers Filmi

Filmde Zordon (hatırlayanlar olacaklar, şu hologram ile konuşan dev kafa vardı ya hani, heh o arkadaş) ve ekibinin eski Ranger Rita‘nın ihaneti sonrasında uğradığı mağlubiyet ve 60 milyon yıllık bir bekleyişin ortaya çıkışı ile başlıyoruz.

Aynı liseden 5 farklı kişiliğin; Jason, Kimberly, Billy, Zack ve Tirini. Nasıl Power Rangers olduğunu ve Dünya’yı şans eseri o ara tekrardan canlanan Rita’ya karşı nasıl savunduklarını izleyeceğiz.

Tabii ki, sevimli yardımcımız Alpha 5 robotunu da es geçmeyeceğim. Onu da analım. Seni sevimli şey.

Görsel efektlerin süslediği yeni Power Rangers filmi benden geçer not aldı diyebilirim fakat film içerisin de o bildiğimiz efsane Power Rangers jenerik müziği adeta çalmadı diyebiliriz. Sadece 15 saniye kadarını duyuyoruz. ( Aslında o kısım da tam jenerik olmuş zaten diyebilirim, izleyenler hatırlayacaklar.) O yüzden buraya eklemek istiyorum ki biraz eskiyi analım değil mi?

Filmi izleyeme gelenlerin ortalama aynı yaş grubunda olması da çok komik ve ironikti. Genç arkadaşlarımız az değil neredeyse hiç yoktu. Bu film sayesinde acaba yeni nesil de Power Rangers’ı tanıyabilecek mi?

Filmi izledikten sonra sizlerden de yorumlarınızı bekliyorum.

Ahmet Kaplan

1987, İstanbul doğumlu. Front-End Developer.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın